Dr.Orkun Karabasoglu

   Dr. Karabaşoğlu, mühendislik birikimini Amerika'da çeşitli alanlarda almış olduğu özel eğitimlerle sentezleyerek, üst düzey yöneticilere, öğrencilere ve startup’lara yüksek performans gösterme ve başarı odaklı strateji oluşturma konularında “Dr.Strateji” markası altında mentorlük hizmeti vermektedir. Hedeflere doğru daha hızlı ilerlemek, büyümek ve başarmak için en kestirme yol, o yoldan geçmiş ve başarılı olmuş kişilerin, firmaların stratejilerini öğrenmek ve uygulamaktır. Mentorlük, yetenek transferi ve sonuç alma alanında hızlı, etkili ve ucuz bir mekanizmadır. Deneme-yanılma yöntemi çok daha uzun, yorucu ve maliyetli bir süreçtir. Mentorlük, yılların birikimini saatlere veya haftalara sığdırmanızı mümkün kılar. Mentorlük sayesinde bir yılda, on yıl yol alabilirsiniz. Dr. Karabaşoğlu ile aşağıda detayları paylaşılan mentorlük çalışmalarını yaparak hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

1. Öğrenci Mentorlüğü


1.1- Bire-bir   Bir saatlik seans şeklinde yüz yüze veya skype üzerinden yapılan bir çalışmadır.
   Başarınızın önünde duran engelleri belirlemek ve kaldırmak için size özel stratejiler belirlemek, yurt dışı eğitim ile ilgili zihinsel oyunu doğru kurgulamak, dünyanın en iyi üniversitelerinin kabul sürecini anlamak, CV, amaç mektubu, portfolio düzenlemek ve optimize etmek, GRE ve TOEFL’da başarı için stratejiler, başvurudaki zamansal planlamaları yapmak, Amerika’da hangi üniversiteler ve hocalarla iletişime geçileceğinin planlanması, master veya doktora yapılacak alanın belirlenmesi ve gelecek planlarına entegre edilmesi, hocalar ile iletişimi kurmak ve yönetmek, hocanın başvurunuza ilgi duymasını sağlamak ve canlı tutmak, burs bulabilmek, farklı burs kaynakları, bunların kısa ve uzun vadedeki avantajları ve dezavantajları, Amerika’daki olası hayat tarzını tasarlamak, nihai hayat amacının belirlenmesi ve oyunun ona göre kurgulanması, Amerika’da staj, master ve doktora’ya kabul alabilme olasılığını önemli ölçüde artıracak stratejilerin paylaşılması, master sonrası Amerika’da iş olanaklarının değerlendirilmesi, maaş pazarlıklarının yapılması, v.b. Konular ihtiyaca göre belirlenir.
    Nasıl başlamalısınız? Aşağıdaki linkten bire bir mentörlük hizmetini satın alabilirsiniz. Sorularınız için: drkarabasoglu@gmail.com. 4 seans alanlara 1 seans bonus olarak ücretsiz sunulmaktadır.

Bir saat öğrenci mentörlüğü Hemen Al

Öğrenci mentörlüğü paket programı (4+1 bonus) Hemen Al


1.2- Online öğrenci mentorlük programı

   Her hafta öğrencilerin başarılarının önündeki engelleri yıkmalarına yardımcı olmak için paylaşılacak bir adet video ders ve stratejik hamle mesajları şeklinde olup, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir programdır. Abonelik istenildiği an sonlandırılabilir.
   Vizyon oluşturma, hedef belirleme, başarı ve başarısızlık süreci, desenleri farketme, inanç oluşturma, oyunu kazanmak için doğru kurmanın yolları, farkındalık oluşturma, zihni kullanma yöntemleri, zaman yönetimi, motivasyonu artırma, çalışma sürecini yönetme, öğrenmeyi öğrenme, disiplin oluşturma hoca-öğrenci iletişimi, stresle başa çıkma, sürümcemede bırakmayı yenme, hafıza yöntemleri, özgüven ve liderlik gibi konulardaki stratejilerin paylaşıldığı bir programdır.
    Nasıl başlamalısınız? Programa abone olabileceğiniz link yakında burada yer alacaktır. Yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için Dr.Strateji e-bültenine abone olabilirsiniz.www.drstrateji.com


2. Yönetici Mentorlüğü

   Yöneticilerin istedikleri hedeflere ve sonuçlara hızla ulaşabilmelerini sağlamak için ihtiyaçları olan yönetsel stratejilerin geliştirildiği özel bir mentorlük programıdır. Mentorlük, eş zamanlı olarak iki eğitmen tarafından verilmektedir. Ampersand Akademi ve Dr. Cengiz Üzün çözüm ortağımızdır. Talebinizi email atarak oluşturabilirsiniz. drkarabasoglu@gmail.com (Email başlığı: Yönetici Mentorlüğü)


3. Startup Mentorlüğü

    Dr. Karabaşoğlu, yurt dışında pek çok startup’a ve firmaya danışmanlık vermiştir. Bunlardan bazıları beraber çalıştığı süreçte onlarca milyon dolar yatırım almıştır. Öğrencisiyle Hindistan’da kurduğu startup $m değerleme üzerinden yatırım almıştır. Sonraki süreçte de devletten önemli bir miktar hibe alarak teknopark bünyesinde İzmir’de kurulmuştur. Guangzhou’da elektrikli otomobiller üzerine araştırma yapmak amacıyla kurduğu laboratuvar Çin hükümeti tarafından 2.5 milyon RMB ile fonlanmış ve uluslararası bir takımın liderliğini yapmıştır. Bu tecrübeler ışığında startup’lara stratejik büyüme odaklı mentorlük vermektedir. Daha fazla bilgi ve beraber çalışma talebi için: drkarabasoglu@gmail.com (Başlık: Startup mentorlüğü)


4. Sistem Mentorlüğü

    Finansal özgürlüğe giden sistemleri kurmak için teknik mentorlük programıdır. Bu mentorlük üst düzey geliri veya belli bir seviyenin üzerinde birikimi olan ancak farklı risk/getiri oranlarıyla pasif gelir elde ederek büyümek isteyen kişiler için uygundur. Dr. Karabaşoğlu, mühendislikteki teknik birikimini iş sistemleriyle sinerjik olarak birleştirerek Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan özgün bir mentorlük programı hazırlamıştır. Paylaşımlar sadece teknik düzeyde olup, kullanıp kullanmama sorumluluğu mentorlüğü alanlara aittir ve finansal yatırım tavsiyesi içermemektedir. Program 10 modül şeklinde hazırlanmıştır. Her modül farklı bir pasif gelir sistemini konu alır, onları teknik olarak inceler ve her modülde birden fazla ders bulunmaktadır. Öncesinde, mentorlük alan kişinin farkındalığını ölçen bir test yapılmakta ve mutlaka halihazırda farkında olmadığı, hedeflerine uygun bir sistem anlatılmaktadır.

Nasıl başlamalısınız? Aşağıdaki linkten bire bir mentörlük hizmetini satın alabilirsiniz. Sorularınız için: drkarabasoglu@gmail.com. 4 seans alanlara 1 seans bonus olarak ücretsiz sunulmaktadır.

Sistem mentörlüğü Hemen Al

Sistem mentörlüğü paket Hemen Al


Memnuniyet ve ücret iadesi politikası

   Mentorlük çalışmasına başlamak isteyen ama tereddüt edenlerin riskini sıfırlayan, memnun kalınmadığında %100 ücret iadesi politikası uygulanmaktadır. Mentorlükte paylaşılan stratejilerin değerinin, ödenen miktardan çok daha fazla olmadığını düşündüğünüz bir durumunda mentorlük çalışması size hediye edilir. Online eğitimlerde abonelik istenildiği an sonlandırılabilir.


Seminer ve konferanslar

   Teknoloji, kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarında farklı başlıklarla halka açık veya kurumsal seminerler verilebilir. Talepler için lütfen iletişime geçiniz.